Haber

HDP’li Kerestecioğlu, deprem bölgelerindeki refakatsiz çocuklar için hat çekilmesini istedi

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, depremzede yakınlarına bilgi vermeye başlayan ALO 183 ve ALO 184 telefon hatlarına bakılmaksızın deprem bölgesindeki refakatsiz çocuklar için hat çekilmesini ve uzman atanmasını talep etti.

Kerestecioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, ilk depremlerin üzerinden 2 haftayı aşkın bir süre geçmesine rağmen en büyük ihtiyacın çadır olduğunu savundu.

Kerestecioğlu, deprem bölgelerindeki refakatsiz çocuklara da değinerek, Hatay’da son depremlerde çadır olmadığı için vatandaşların hasarlı evlere girmek zorunda kalması nedeniyle can kaybının yaşandığını öne sürdü.

Kerestecioğlu, konuyla ilgili soru önergesi sunduklarını belirterek, bakanlıkların tedavi gören çocuklarla ilgili her saat bilgi vermesi gerektiğini kaydetti.

Halkın sağlıklı ve şeffaf bilgiye ihtiyacı olduğunu dile getiren Kerestecioğlu, deprem bölgesinde refakatsiz çocuklar için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ALO 183 ve Sağlık Bakanlığı Bağlantı Merkezi ALO 184 telefon sınırlarından bağımsız sınır oluşturulmasını, başına uzmanlar atanmalıdır.

samandag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu