Haber

Son Dakika: Titanik’in enkazına dalış yapan denizaltıdaki 5 kişi hayatını kaybetti.

Geçen Pazar günü Atlantik Okyanusu’nda Titanik’in enkazına dalış yaparken kaybolan küçük denizaltı için yapılan arama sahasında enkazın bulunduğu öğrenildi. ABD Kıyı Emniyeti, denizaltıda bulunan 5 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayarak, “Denizaltıların ailelerine başsağlığı diliyoruz” dedi.

96 saat hava ile yola çıkan denizaltının oksijeni bugün saat 14.08 itibariyle tükendi.

DENİZİN ALTINDA 5 KİŞİ VARDI

58 yaşındaki İngiliz milyarder ve kaşif Hamish Harding, 77 yaşındaki Fransız kaşif Paul-Henry Nargeolet, OceanGate Expeditions CEO’su ve kurucusu Stockton Rush, 48 yaşındaki Pakistan asıllı İngiliz iş adamı Shahzada Dawood ve 19 yaşındaki oğlu Süleyman kayıp denizaltının içindeydi.

TİTANİK’İN KAPLANMIŞ 3.800 METRE DERİNLİK

Titanik’in enkazı, Atlantik Okyanusu’nun dibinde, Kanada’nın Newfoundland kıyılarının yaklaşık 600 kilometre açığında, 3.800 metre derinlikte bulunuyor. Zamanının en büyük yolcu gemisi olan Titanic, 1912’de İngiltere’nin Southampton kentinden ABD’nin New York kentine yaptığı ilk yolculuğu sırasında bir buzdağına çarparak battı. Gemideki 2.200 yolcu ve mürettebattan en az 1.500’ü öldü. Titanik’in enkazı, 1985’teki keşfinden bu yana kapsamlı bir şekilde incelenmiştir.

haber-kocaali.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu