Teknoloji

iPhone 15 Ultra İptal Edildi: En Pahalı iPhone 15 Yine “Pro Max” Olacak!

Apple, yarın akşam düzenleyeceği “Wonderlust” isimli etkinliğinde iPhone 15 ailesini bizlerle buluşturacak. Tanıtılacak cihazlar önceki yıllarda olduğu gibi standart, Plus, Pro ve Pro Max olarak karşımıza çıkacak.

Serinin en güçlü ve en pahalı telefonu olacak Pro Max hakkında son aylarda bir söylenti dolaşıyor. Bu söylentiler Apple’ın cihaza şu ismi vereceğini öne sürüyor: Ultra ” şeklinde değiştirebileceğini ortaya koydu. Ancak Bloomberg’den Mark Gurman’ın raporu bunun gerçekleşmeyeceğini gösterdi.

Pro Max adı devam edecek

Gurman’ın raporuna göre en güçlü iPhone 15 beklentilerin aksine ProMaks Ultra olarak anılmaya devam edecek ve Ultra olarak adlandırılmayacak. Geçtiğimiz yıl ortaya atılan iddialar, şirketin Apple Watch Ultra’dan sonra bu ismi iPhone’lara da getireceği yönündeydi. Ama bu olmayacak gibi görünüyor.

USB-C ile geleceği artık neredeyse sağlam olan iPhone 15 Pro Max’in standart modellerden farklı olarak titanyum kasayla gelmesi bekleniyor. Ayrıca telefonun, mevcut kameranın iki katı olan 6x optik yakınlaştırma sunan periskop kameraya da yer vereceği söyleniyor. Hatta Apple’ın bu nedenle Pro Max’in fiyatını 100 dolar artırarak cihazı 1199 dolardan başlayan fiyatlarla piyasaya sürebileceğini bile söyleyelim. Ailenin diğer üyeleri için herhangi bir artış beklenmiyor.

iPhone 15 Pro modelleri hakkında bildiğimiz her şey için:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu