Haber

Bursa’da Yasadışı Moloz Dökülenler Hakkında Cezai İşlem Uygulandı

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde kaçak moloz dökerek görüntü ve çevre kirliliğine neden olan kişi ve kurumlara idari para cezası verildi.

Osmangazi Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, zabıta ekipleri ilçenin farklı yerlerine gelişigüzel malzeme, inşaat atıkları, moloz veya benzeri hafriyat atıklarını dökerek çevre kirliliğine neden olan kişi ve kurumlara Kabahatler Kanunu gereğince cezai işlem uyguluyor.

Kendi arazisine sahip olduğu halde izinsiz moloz döken gerçek kişilere 1295 liradan 40 bin 189 liraya, kurumlara 1295 liradan 67 bin 39 liraya kadar para cezası verilecek.

İzinsiz moloz, inşaat atıkları ve çöplükleri tespit etmek için gece gündüz drone ile takip eden Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki özel gruplar, 2023’ün ilk 7 ayında çevre kirliliğine neden olduğunu belirledikleri 82 kişi ve kurumu cezalandırdı. , toplam 317 bin lira.

Osmangazi Belediyesi yetkilileri, vatandaşları boş arazilere moloz ve inşaat atıklarını dökmemeleri konusunda uyardı. Yetkililer tekerleri gören vatandaşlardan da belediyeye haber vermelerini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu