Haber

Tarsus’ta tüp yüklü TIR ile TIR’ın karıştığı kaza sonrası patlama meydana geldi.

Kazaya karışan tüpün yüklü olduğu kamyon yandı, patlamalar arka arkaya geldi.

Mersin’in Tarsus ilçesinde karayolu üzerinde tüp yüklü TIR ile tırın karıştığı kaza sonrası patlamalar meydana geldi ve alevler yükseldi.

Dumanı kilometrelerce uzaktan gören vatandaşların cephane deposunun patladığını düşünmesi dikkat çekti.

MERSİN Mersin’in Tarsus ilçesinde karayolu üzerinde tüp yüklü TIR ile TIR’ın karıştığı kaza sonrası patlama meydana geldi ve alevler yükseldi. Tüplerin patlamasının ardından çevrede yangına neden olan olaya itfaiye ekipleri müdahale etti.

Kaza, Mersin istikametinde Tarsus Takbaş mevkiinde meydana geldi. Kamyonet ve içi tüp dolu olan TIR kazaya karıştı. Kazanın ardından silindirler patlamaya başlayarak yangına neden oldu. Trafiğin tek taraflı olarak tamamen durduğu olayda, yükselen alevler tırın tamamını ve TIR’ın trofe kısmını sardı. Kilometrelerce uzaktan görülen duman ve alevler dikkat çekti. Otoyolun yanındaki ağaçlık alana sıçrayan alevler, bitki örtüsüne zarar verdi. Patlayan tüpler etrafa saçılırken, olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ve trafik ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri, yangın alanında hem söndürme hem de soğutma çalışması yaptı. Müdahalenin devam ettiği olaydan sürücülerin sağ kurtulduğu öğrenildi.

Polis olayı soruştururken, dumanı kilometrelerce uzaktan gören vatandaşların cephane deposunun patladığını düşünmesi dikkat çekti.

haber-savsat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu