Ekonomi

TARSİM, 1.400 TL prim ödeyen sigortalı yetiştiriciye 89 bin TL hasar ödemesi yapacak.

Denizli’nin Tavas ilçesindeki küçükbaş hayvan çiftliğinde geçtiğimiz günlerde fırtına nedeniyle çatısının çökmesi sonucu zarar gören hayvanlar için TARSİM, 89 bin TL hasar tazminatı ödeyecek.

TARSİM’den yapılan açıklamaya göre, sigortalı yetiştiricinin TARSİM’e bildirimi sonrası eksperler tarafından yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda dosyası tamamlanan yetiştiriciye 1.400 TL prim karşılığında 89 bin TL ödeme yapılacak. “hastalık” teminatını içermeyen dar kapsamlı poliçe kapsamında 185 hayvanı için ödeme yapılmıştır. .

Tarım ve Orman Bakanlığı sistemlerine kayıtlı küçükbaş ve küçükbaş hayvanlar, koç ve keçiler TARSİM ile çeşitli risklere karşı sigortalanabilmektedir.

Yetiştiricilerin küçükbaş hayvan hayat sigortası yaptırabilmeleri için üye sigorta şirketlerinin Sistem’deki yetkili acentelerine başvurmaları gerekmektedir.

küçük sığır; Çeşitli hastalıklar, gebelik, doğum ve cerrahi müdahaleler, kazalar, yırtıcı hayvan saldırıları, yılan ve böcek sokmaları, zehirli çayır ot ve gıdalarından kaynaklanan zehirlenmeler, doğal afetler ve güneş çarpmaları, yangın veya infilak gibi nedenlerle meydana gelen ölüm ve zorunlu kısımlara karşı sigortalanabilir.

Yetiştiriciler isteğe bağlı olarak hırsızlık ve şap hastalığını poliçelerine dahil edebilirler.

erganiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu