Teknoloji

Qualcomm Şimdiye Kadarki En Güçlü Bilgisayar İşlemcisi Snapdragon X Elite’i Duyurdu: Yapay Zekaya Odaklanıyor

Uzun yıllardır işlemci pazarının iki ana aktörü; AMD ve IntelPazarda yepyeni bir rakip var: Qualcomm . Aslında ARM mimarisi imtiyazına sahip olarak büyük bir avantaja sahip olan Qualcomm, daha çok taşınabilir cihazlara odaklandığı için bilgisayar pazarında pek öne çıkamadı. Artık bu durum değişti.

Şirketin piyasaya sürdüğü yeni işlemci Aslanağzı Yapay zekaya odaklanan güçlü ve verimli bir işlemci olarak ortaya çıktı. Yapay zekanın bilgisayarlar ve insanlar arasındaki etkileşimi değiştirdiğine dikkat çeken Qualcomm, Snapdragon X Elite’in gelecekte yapay zekayı desteklemek için gerekli olacak altyapıyı sağladığını belirtti.

Daha güçlü, daha verimli

Qualcomm’un Bilgi ve Oyun Genel Müdürü Kedar Kondap yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Aslanağzı Qualcomm Oryon CPU’“Artan performansıyla bu alanda bir atılımı temsil ediyor.”İfadelerini kullandı.

Etkinlikte Aslanağzı En etkili bilgisayar işlemcisi olacağı belirtilirken, cihazların pil ömrünü de birkaç güne çıkarabileceği belirtildi. Snapdragon X Elite, 13 milyar parametreyle yapay zeka programlarını çalıştırabilecek. Ayrıca yapay zeka operasyonlarını rakiplerine göre 4,5 kat daha hızlı gerçekleştirebilecek. Aslanağzı ne zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu