Ekonomi

Musk: Yakında Twitter markasına veda edeceğiz

Elon Musk, Pazar günü Twitter hesabından sosyal medya platformunun logosunu değiştireceklerini paylaşarak, “Twitter markasına ve kademeli olarak tüm kuş logolarına yakında veda edeceğiz.”

Musk, ikinci bir gönderide, “Bu gece yeterince iyi bir X logosu çıkarsa, ertesi gün dünya çapında lanse edecekler.

Ünlü milyarder titreyen bir “X” logosunu paylaşmasının ardından katıldığı bir Twitter Spaces sohbetinde logonun değişip değişmeyeceği sorusuna evet yanıtını vermiş ve “Bunun çok daha önce yapılması gerekiyordu” demişti.

Ekim ayında Twitter’ı satın aldığından bu yana Musk’ın görev süresi boyunca çalkantılı bir dönem geçiren şirket, ünlü milyarderin Çin’de WeChat gibi bir “süper uygulama” yaratma çabaları kapsamında adını X Corp olarak değiştirdi.

Musk, bu ayın başlarında Twitter’da çeşitli hesapların günde kaç tweet okuyabileceğini sınırlayacağını duyurdu, ancak kullanıcılar ve pazarlama profesyonelleri tarafından yaygın eleştirilere maruz kaldı.

Belirlenen günlük limitler, Meta’nın sahibi olduğu ve lansmanından sonraki beş gün içinde 100 milyon kaydı aşan rakip bir platform olan Threads’in büyümesine yardımcı olmuştu.

of-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu