Yaşam

Altın Portakal’da yarışacak belgesel ve kısa filmler belli oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetinde 7-14 Ekim tarihleri ​​arasında düzenlenecek 60. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali Ulusal Belgesel Sinema ve Kısa Film Yarışmasında yarışacak yapımlar belli oldu. Doç. Dr. Ahmet Gürata, Senem Erdine ve Engin Palabıyık’tan oluşan seçici kurul bu yıl Belgesel Sinema Yarışması’na 8, Kısa Film Yarışması’na ise 14 sinemayı seçti.

Ulusal Belgesel Sinema Yarışması’na yapılan 56 başvuru arasından 8 film seçildi. Anlatsam Sinema Olur, yönetmenliğini Serdal Doğan, Benim Adım Memnun, Nick Read ve Ayşe Toprak, Eclipse, yönetmenliğini İpek Kent ve Efe Öztezdoğan, Ege Güneşi, yönetmenliğini Ömer Gümüşer, İdeoloji, Nejla, yönetmenliğini Münir Alper Doğan yapıyor. Yönetmenliğini Demirci’nin yaptığı Kanun Kararı, Burcu Melekoğlu ve Vuslat Karan’ın yönettiği Mavi ID ve Cenk Kaptan’ın yönettiği Sen Kimsin? Bu yıl Ulusal Belgesel Sinema Yarışması’nda Altın Portakal için yarışacak.

14 KISA SİNEMA YARIŞACAK

Ulusal Kısa Film Yarışmasında 164 başvuru arasından 14 film seçildi. Yiğit Hepsev’in yönettiği Aç karnına dışarı çıkmayalım, Ekrem Ayhan Çakay’ın yönettiği Ben Süpermarket Değilim, Tuvana Simin Günay’ın yönettiği Dank, Can Merdan Doğan’ın yönettiği En Uzun Gece, Çağıl Bocut’un yönettiği Her Gün Biraz Daha Kolay , Abdullah Çeper Kaç Gün Sürecek, Yönetmen: Aziz Alaca, Kruvasan, Yönetmen: Sevgi Ortaç, Küçük Buluntular, Nasıl Kaybedilir Yönetmen: Tilbe Cana İnan, Irmak Yönetmen: Doğan Belge, Yönetmen: Yasemin Demirci, Kalesinde, Resimye Emir’in Son olarak Ramazan Kılıç’ın yönettiği Tarihte Hiç Yaşanmamış Olaylar ile Sevecen Bahar Demirel’in yönettiği Zarafet ve Şiddetin Ortasında filmleri festivalin Kısa Film Yarışması’na seçilen filmler oldu.

Ana komitenin önümüzdeki günlerde açıklanacak değerlendirmesi sonucunda Ulusal Belgesel Sinema Yarışması’nda 60 bin TL’lik En Uygun Fiyatlı Sinema Ödülü, 30 bin TL’lik Özel Komite Ödülü, 30 bin TL’lik En Uygun Fiyatlı Sinema Ödülü verilecek. Ulusal Kısa Film Yarışması’nda bin TL ve 20 bin TL değerinde En Uygun Sinema Ödülü’ne layık görüldü. Heyet Özel Ödülü verilecektir. Ödüller, 14 Ekim akşamı düzenlenecek Ödül Töreninde sahiplerini bulacak.

Başkanlığını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yaptığı 60. Antalya Altın Portakal Sinema Festivali’nin idari müdürü Av. Yönetmenliğini Cansel Tuncer yapan Dr. Antalya Sinema Forumu’nun yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu, sanat yönetmenliğini Başak Emre, yönetmenliğini ise Armağan Lale ve Pınar Evrenosoğlu yapıyor. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

darica-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu